Porady urządzania wnętrz i nie tylko

Jak urządzić kuchnię?

Posted by on paź 21, 2014 in Budowa i remonty | 1 comment

Jak urządzić kuchnię?

Decydując się na remont lub urządzenie kuchni od podstaw, należy pamiętać o kilku zasadach. Kuchnia jest pomieszczeniem w którym spędzamy przynajmniej kilka minut każdego dnia, dlatego warto, aby była urządzona tak, aby każda spędzona w niej chwila była przyjemnością. Dobrze zaprojektowana kuchnia wpływa na bezpieczeństwo i wygodę. Jeżeli meble kuchenne i sprzęty są dobrze rozlokowane, to pozwoli to zaoszczędzić wiele wysiłku przy przygotowaniu posiłków.

Meblując kuchnię warto zainwestować w meble kuchenne wysokiej jakości. Wartościowe drewno i staranne wykonanie gwarantuje, że meble będą nam służyły przez lata. Należy również przemyśleć sposób w jaki meble kuchenne powinny być ustawione. Można zrobić kilka prób, tak aby poszczególne szafki nie zahaczały o siebie. Wygodnie jest jeżeli pomiędzy sprzętami znajdują się blaty robocze. Lepiej jest korzystać z kuchenki, jeżeli zlew nie znajduje się w jej bezpośrednim sąsiedztwie (nie będzie przeszkadzał np. w trakcie smażenia). Nie powinna też stać bezpośrednio pod oknem bo wiatr może zdmuchnąć płomień. Przy planowaniu wysokości blatów dobrze jest uwzględnić wzrost domowników. Idealna kolejność mebli to: lodówka, zlew, kuchenka i stół. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na rozmiar kuchni, ale planując jej wnętrze lepiej o tym pamiętać. Nie można zapomnieć o tym, że kuchnia to miejsce, gdzie gromadzimy zapasy. Jeżeli jest za mała może uda się wygospodarować inne pomieszczenie na spiżarkę? Przy projektowaniu kuchni najważniejsze to skupić się na tym, aby w przyszłości była jak najbardziej ergonomiczna.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. Mogeloz

    Sam chciałbym wiedzieć jak urządzić kuchnię. Wiem jedynie że wszelkie potrzebne rzeczy kupuję w Castoramie http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne.html bo tam jest tanio. Ale kolory, wzory to dla mnie jakaś abstrakcja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.