Porady urządzania wnętrz i nie tylko

Jak wybrać odpowiedni motor na akumulator dla dziecka?

Posted by on Paź 17, 2019 in Pozostałe kategorie | 0 comments

Samochody na akumulator mają nową konkurencję. Chodzi o motor elektryczny dla dzieci, który daje mnóstwo frajdy fanom dwóch kółek. Teraz wasz maluch może udać się w podróż swoimi mini motorem, przemierzając bezkresne zakamarki przydomowego ogródka, czując się przy tym jak prawdziwy harleyowiec. Jakie są jednak różnice między motocyklami a samochodami na akumulator?

Motorki dla dzieci są najczęściej mniejsze, lżejsze oraz tańsze, co przekłada się na wiele innych aspektów, jak bezpieczeństwo i prędkość, która jest niższa niż w przypadku samochodów na akumulator. Motorki dziecięce osiągają zazwyczaj maksymalną prędkość od 5 do 6 km/h, co jest dużą różnicą względem szans na uzyskanie nawet 10 km/h w elektrycznym samochodzie.

Dostosowanie zabawki do konkretnego dziecka
Wybierając motor na akumulator dla dziecka najważniejszymi kryteriami są waga, wzrost i wiek malucha. Należy właściwie dopasować sprzęt do tych trzech czynników, inaczej motor może okazać się zbyt mały i zbyt słaby. Oznacza to, że najlepiej będzie dopasować określony sprzęt, sprawdzając jego specyfikację i porównując z gabarytami i wiekiem naszego szkraba. Pamiętajmy, że producenci zawsze podają rekomendowany wiek i maksymalną ładowność motocykla na akumulator w opisie swojej zabawki, jak np. na stronie https://zabawki-gry.pl/Motory-dla-dzieci-na-akumulator,c,50.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?
Pamiętajmy też o przeniesieniu napędu. Oręż napęd na jedno koło będzie odpowiedni, jeśli dziecko zamierza poruszać się po płaskich, równych drogach asfaltowych, wykonanych z kostki lub płyt. Z kolei napęd na dwa koła lepiej sprawdzi się w przypadku dróg gruntowych, czy też w niezbyt trudnym terenie. Zasilanie może być wytwarzane przez jeden bądź dwa akumulatory o napięciu 6 lub 12 V. Przed zakupem motoru sprawdźmy całkowitą pojemność jego akumulatorów. Najczęściej spotykane są akumulatory o pojemności od 4,5 do 7 Ah, przy czym te najbardziej pojemne sprawią, że motocykl może jeździć dłużej na jednym ładowaniu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *