Porady urządzania wnętrz i nie tylko

Kraków kiedyś i dziś

Posted by on Mar 18, 2018 in Pozostałe kategorie | 0 comments

Kraków można uznać za polskie arcydzieło. Miasto pełne historii, na szczęście, nie zostało śmiertelnie zranione w wyniku działań wojennych. Jego oszałamiająca architektura pozostaje nienaruszona, a wspaniałe struktury gotyckie, barokowe i renesansowe mają kształt taki, jak setki lat temu. Dzielnica Stare Miasto z niesamowitym Zamkiem na Wawelu, wypełniona fantastyczną atmosferą, została w 1978 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odległą przeszłość pamięta także Żydowska dzielnica Kazimierz.

W dzisiejszych czasach Kraków tętni życiem. W znacznej mierze dzięki studentom, których jest tutaj mnóstwo, ale również za sprawą turystów, którzy tłumnie odwiedzają Gród Kraka. Kraków szczyci się ogromną liczbą muzeów, publicznych galerii sztuki, teatrów oraz sal koncertowych. Obliczono, że na Starym Mieście znajduje się ponad 2 miliony dzieł sztuki!

W pobliżu Krakowa jest jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić. W słynnej Kopalni Soli w Wieliczce można zobaczyć niewiarygodne podziemne groty skalne z pięknymi rzeźbami w bryłach solnych. Wieliczkę można wybrać również, jako miejsce noclegu. Do Krakowa jest stąd naprawdę blisko, więc zanim zaczniemy przeglądać hotele w Krakowie, zapoznajmy się z ofertą noclegową Wieliczki.

Źródło: http://www.krakow.pl/odwiedz_krakow/264,glowna.html

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *