Porady urządzania wnętrz i nie tylko

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Posted by on Sty 25, 2017 in Pozostałe kategorie | 0 comments

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Łóżko to najważniejszy mebel w pokoju dziecka. Musi posiadać wygodny, który zapewni zdrowy sen naszemu dziecku. Z pewnością na wybór łóżka trzeba poświęcić wiele czasu i nie warto tutaj oszczędzać.

Idealny materac
Materac idealny dla naszego dziecka powinien być wykonany z właściwych tkanin tak by nie zatrzymywał wilgoci i nie wgniatał się. W sklepach możemy spotkać wiele rodzajów materacy. Na przykład materac antyalergiczny, który nie wywołuje uczuleń, tym samym jest dobrym rozwiązaniem dla alergików. Możemy również spotkać materace wykonane z naturalnych surowców, takich jak trawa morska, włókna kokosowe czy łuska gryczana. Niektórzy specjaliści jednak zaznaczają, że w takich materacach może się rozwijać pleśń i grzyby. Powoli więc odchodzi się od materaców wykonanych z naturalnych tworzyw na rzecz lateksu oraz pianki.

Od koloru do wyboru
Na rynku możemy również spotkać najróżniejsze materace. Znajdziemy materac wykonany z pianki termoelastycznej, który dostosowuje się do sylwetki dziecka pod wpływem reakcji na temperaturę ciała dziecka, materac kokosowy, który posiada właściwości antybakteryjne czy też materac z łuską gryczaną dzięki któremu, dostosowuje się od idealnie do kształtu sylwetki dziecka.

Najważniejsze jest by materac posiadał atest Państwowego Zakładu Higieny i atest eko-tex. Dzięki tym atestom będziemy mieli pewność, że materiały z jakich wykonane są materace są bezpieczne. W sklepie internetowym lululaj.eu znajdziemy szereg materacy, które są bezpieczne dla dziecka.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *