Porady urządzania wnętrz i nie tylko

Zrywanie starej tapety ze ścian

Posted by on Gru 19, 2014 in Tapety na ścianie | 0 comments

Zrywanie starej tapety ze ścian

Przygotowania do położenia nowej tapety są kluczowym aspektem całego przedsięwzięcia. Źle uszykowane podłoże może zepsuć cały efekt, bo nowa tapeta nie będzie na nim wyglądała ładnie. Podpowiadamy, jak pozbyć się starego wykończenia.

Nieodpowiednie podłoże sprawi, że nowa tapeta będzie się odklejać, a nawet odpadać. Zrywanie starej tapety może być trudną i pracochłonną czynnością, ale dla chcącego nic trudnego. Żeby zrobić to dokładniej i sprawniej warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.
Ponieważ do usuwania tapety będziemy używać płynów zacznij od zabezpieczenia wszystkich kontaktów i włączników.
W czasie usuwania tapety będzie się brudziło, dlatego przykryj podłogę folią. Meble wynieś z pomieszczenia lub także okryj folią i ustaw na środku pokoju. Pamiętaj, że ścianę po zerwaniu tapety musisz umyć, aby usunąć pozostały na niej klej. Po jej wyschnięciu zagruntuj ścianę. Tak przygotowana może być malowana lub pokrywana wybraną okładziną ścienną.

Środek do usuwania tapety
Do skutecznego i szybkiego zlikwidowania starej tapety wykorzystaj specjalny środek do usuwania tapet. Taki preparat przeznaczony jest do łatwego zrywania wszystkich rodzajów tapet, również tych grubych, jak np. tapety winylowe, bez ryzyka uszkodzenia podłoża. Wsiąka on w materiał i osłabia działanie kleju, dzięki czemu fragmenty tapety bezproblemowo odchodzą od ściany.

Klucz to narzędzia
Szpachelki nierdzewne. Przedmiot przeznaczony do zrywania starej tapety i wypełniania szpar oraz pęknięć w ścianach. Zapamiętaj! Im większe ubytki, tym większa szpachelka będzie Ci potrzebna.
Papier ścierny. Materiał do wygładzania ściany pod tapetę. Papieru z grubszymi ziarnami użyj do zniwelowania większych nierówności, natomiast do wygładzania wystarczy papier drobnoziarnisty.
Wałek kolczasty/nożyk introligatorski. Bardzo przydatne narzędzia przy zrywaniu tapet winylowych. Najpierw tapety trzeba podziurawić wałkiem lub nożykiem, a potem posmarować specjalnym płynem do rozpuszczania kleju. Przez wykonane wcześniej uszkodzenia wniknie on pod tapetę, którą chcesz usunąć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *